Voor CA Glasbergen Timmer & Onderhoudswerken in Roelofarendsveen leverde CraneSolutions een enkelligger bovenloopkraan met een werklast van 2.500 kg. De kraan is geplaatst in een nieuwe bedrijfshal, waarin de kraanbaan al was aangebracht vanuit de staalbouw. De kraan heeft een overspanning van 7.370 mm en een hijshoogte van 6,3 meter.
Dankzij de beschikbare staalbouwtekeningen konden we de vrije ruimtes en aansluitmaten vooraf controleren en de kraan afstemmen op de bestaande kraanbaan. Daarbij bleek dat uitsparingen in de ligger noodzakelijk waren om voldoende vrijloop ten opzichte van de kraanbaan te behouden.
Een belangrijk uitgangspunt was het realiseren van een zo groot mogelijke hijshoogte. Daarom is gekozen voor een festoonsysteem voor de stroomvoorziening van het takel. Een kabelrups zou een hogere liggerconstructie vereisen en daarmee ten koste gaan van de beschikbare hijshoogte. De kraan zelf wordt gevoed via een 16 meter lange kokersleepleiding langs de kraanbaan.
Dankzij een goede voorbereiding en de ervaring van onze monteurs kon de complete installatie inclusief inbedrijfstelling binnen één werkdag worden geplaatst en opgeleverd.
Specificaties
- Werklast: 2.500 kg
- Overspanning: 7.370 mm
- Hijshoogte: 6,3 m
- STAHL ST5025-8/2 elektrische kettingtakel met motorloopkat
- Hijssnelheden 2,0 en 8,0 m/min
- Eindschakelaars voor hijsen, katrijden en kraanrijden
- Jay XPair radiografische besturing voor alle bewegingen
- Optische en akoestische signalering



Zoek je een bovenloopkraan voor een nieuwe of bestaande hal? Neem contact op met CraneSolutions voor advies en een passende oplossing.